ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Przeczytaj artykuł

Zakup laptopa. Jaki model wybrać ?

Niezdecydowanie towarzyszące nam przy zakupie nowego produktu jest związane z nieznajomością jego możliwości. Oczywiście chodzi tu o nieznajomość danego produktu względem innych znajdujacych się na rynku i patrząc wstecz, tych które już zostały zakupione i są używane przez konsumentów. W naszym konkretnym przypadku pod lupę bierzemy sprzęt komputerowy, a mianowice laptopy.

serwis laptopów bielsko Zwróćmy uwagę na to, że rynek laptopów jest nieco specyficzny, ponieważ ważną rolę odgrywa tu częstość zmian danego produktu. Częstotliwość pojawiania się nowości technologicznych jest oszałamiająca, coraz szybsze procesory, większe pojemności dysków twardych, nowe pamięci RAM to tylko trzy z wielu elementów komputera rozwijających się w niesamowitym tempie. Nic dziwnego, że osoby wybierające nowego laptopa nie są w stanie określić czy jest on dobry czy nie.

W pierwszej kolejności należy okreslić potrzeby kupującego. Przemyślmy do czego nowy laptop ma być używany. Aby to zrobić postarajmy się przypomnieć sobie do czego używaliśmy starego laptopa lub co mamy zamiar robić na nowym komputerze. Najbardziej popularnym wykorzystaniem laptopa w dzisiejszych czasach przez każdego z nas jest używanie laptopa do przeglądania zasobów internetu. Strony internetowe, na których znajdziemy interesujące nas wiadomości, artykuły, sklepy internetowe, gdzie dokonamy zakupów, portale aukcyjne, popularne ostatni oportale społecznościowe, strony oferujące treści multimedialne , muzykę i wideo oraz wszelekie inne zasoby internetu są czynnoscią docelową dla typowego konsumenta kupujacego laptop. Przyznajmy, że do najpopularniejszego wykorzystania laptopa wystarczy praktycznie każdy laptop z najniższego przedziału cenowego w wzwyż, aż do najbardziej prestiżowych marek i modeli.

Dodatkowo na laptopach korzystamy z gier komputerowych, nasze pociechy lubią bawić się na komputerze. Tutaj rozrzut możliwości jest spory, ponieważ wśród gier znajdziemy te, które są bardzo wymagające oraz te które nie potrzebują tak wiele zasobów sprzętowych. Podobnie jak gry dobór sprzętu do nich wygląda adekwatnie do ceny, im bardziej wymagający użytkownik laptopa, tym cena laptopa będzie wyższa.

Przejdźmy do konkretów czyli ceny laptopa. Rynek reguluje sprzedaż sprzętu komputerowego w sposób pozwalający na utrzymanie się stałych cen przy zmiennym przedziale wydajnosci sprzetu. Tłumacząc to w prostszy sposób, dany przedział cen pozostaje zawsze stały, po pewnym czasie znikają laptopy, a pojawiają się w nim nowe modele lepsze od poprzednich i zależnie od ceny lepsze lub gorsze od danych modeli pojawiających się na rynku.

Myśląc nad zakupem laptopa musimy zwócić uwage na dodatkowe elementy takie jak: system operacyjny, który może, ale nie musi znajdować się w zestawie. Kupując laptopa bez popularnego systemu operacyjnego oszczędzimy parę złotych, jednak kosztem przyszłego zakupu systemu, co może być zdecydowanie większym wydatkiem, aniżeli jednoczesny zakup laptopa z systemem operacyjnym. Przy zakupie możemy rozważyć rozszeżenie pamięci RAM, co przyśpieszy pracę komputera lub zakupić akcesoria dodatkowe jak torbę, mysz dzięki której praca na laptopie dla osób nie lubiących korzystać z touchpada będzie łatwiejsza. Wybierając laptopa warto zwórić uwagę na to czy posiada moduł komunikacji Bluetooth, co może przydac się, jesli nie teraz to w przyszłości, ułatwia on komunikację z urządzeniami typu telefon, smartfon.

Ogólnie przedziały cenowe możemy zamknać w 1000 PLN do 2000 PLN, 2000 PLN do 3000 PLN oraz od 3000 PLN wzwyż. Dla użytkowników z pierwszej grupy zdecydowanie wystarczy najtańszy notebook w dowolnej konfiguracji, gdyż wszystkie nowe notebooki działaja szybko w porównaniu do ich starszych braci. Gracze są zmuszeni wybrać sprzet z dodatkową kartą grafiki, która pozwoli na uruchomienie nowych gier, a osoby wymagające i celujace dodatkowo w markę i jakość powinny wybrać najwyższy przedział cenowy, gdzie można znaleźć eleganckie prestiżowe laptopy.

Mamy nadzieję, że pomogliśmy rozwiać, choć wstępnie, Państwa wątpliwośći dotyczące zakupu nowego laptopa.

autor: www.enkomp.pl