ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Przeczytaj artykuł

Usuwanie hasła EFI iCloud Macbook

Jednym z zabezpieczeń występujących w komputerach przenośnych firmy Apple typu Macbook jest zabezpieczenie hasłem, pinem sprzętu. Hasło to może aktywować się przy próbie instalacji systemu operacyjnego. Jest ono przypisane do aktualnie używanego konta iCloud na danym Macbooku. Jest to polecane przez nas zabezpieczenie swojego sprzętu, jednak czasem sytuacja powoduje, że zapominamy naszego hasła lub pinu. Wtedy z pomocą przychodzi nasza firma.

Komputery typu Macbook firmy Apple są zabezpieczone kilkoma rodzajami haseł. Jednymi z nich są hasła do logowania konta na Macbooku. Ludzka pamięć jest zawodna także rozmiemy problem, gdy nagla zapomnimy naszego hasła do konta użytkownika na komputerze przenośnym Apple Macbook. Operacja zazwyczaj sprowadza się do programowego usunięcia hasła lub ewentualnie odzyskania danych użytkownika i przeinstalowania ponownego systemu operacyjnego OS X.

Jeśli zdażyło Ci się zapomnieć hasła do Swojego Macbooka zgłoś się do nas, a na pewno usuniemy je i rozwiążemy Twoje problemy.

Usuwanie haseł w komputerach przenośnych Macbook, Macbook Pro, Macbook Air. Jednak zależnie od stopnia trudności może się zmieniać.
Dzwoń na numer tel. 604-667-986

Usuwanie hasła w laptopach Apple Macbook

Innym zabezpieczeniem naszego sprzętu Apple Macbook jest hasło, które zachowane jest w chmurze iCloud. Aktywacja następuje, na przykład w momencie próby instalacji systemu operacyjnego. Hasło, z którego często nie korzystamy, dawno zapomniane może być dużym problemem, gdyż całkowicie blokuje nasz Macbook. Podczas instalacji w nowszych wersjach sytemu operacyjnego OSX, nastpuje połączenie z internetem. Jest ono niezbędne do dokończenia instalacji. Poczas połączenia z internetem automatycznie sprawdzany jest stan zabezpieczeń Macbooka w chmurze iCloud i jeśli jest on zachasłowany koniecznym jest podanie hasła lub pinu do odblokowania sprzętu.

Hasło jest zapisywane ponownie w Macbooku w kości EFI i jeżeli niestety nie pamiętamy naszego hasła zabezpieczającego, jako przeciętny użytkownik niewiele możemy zdziałać z tym problemem. Jednym z możliwości jest wygenerowanie kodu produktu, na planszy podania hasła przez użycie specjalnej kombinacji klawiszy przez co otrzymujemy unikalny kod sprzętu, z któym oraz z dowodem zakupu Macbooka udajemy się do autoryzowanego salonu, który za opłatą może pomóc nam usunąć hasło. Drugim rozwiązaniem jest sprzętowe usunięcie hasła. Wraz z usunięciem hasła konieczne może być przeinstalowanie systemu operacyjnego OSX.

Nasza firma może pomóc w sprzętowym usuwaniu hasła EFI w sprzęcie typu Macbook, Macbook Pro, Macbook Air i innych modelach Apple Macbook. Konieczne jest specjalistyczne przeproramowanie firmware laptopa / komputera / tabletu. Dodatkowo w przypadku nowszych modeli należy w firmware sparować zainstalowane urządzenia z oprogramowaniem. Zapraszamy do kontaktu. Cena od 400PLN do 600PLN.
Dzwoń na numer tel. 604-667-986

Usuwanie hasła EFI w laptopach Apple Macbook

Zapraszamy do kontaktu z nami w sprawie usuwania, łamania hasła w Macbooku. Obsługujemy wiele modeli sprzętu firmy Apple. Komputery stacjonarne Macintosh: Mac mini, iMac, Mac Pro, kompuery przenośne: Macbook, Macbook Pro, Macbook Air.
Dzwoń na numer tel. 604-667-986

Usuwanie hasła iCloud EFI w laptopach Apple Macbook