ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Przeczytaj artykuł

Profesjonalny serwis laptopów

Sprzęt elektroniczny to zespół wielu elementów połączonych ze sobą, na ogół jest to skomplikowane urzadzenie i dokłądnie tak jest w przypadku sprzetów codziennego użytku w tym laptopów. Jak każdy sprzęt elektroniczny, laptop ma swoje wady i zalety. Jedną z wad jest możliwość uszkodzenia się elektronicznych i mechanicznych częsci w najmniej spodziewanym momencie z winy użytkownika lub też samoczynnie. Kiedy już zastała nas taka sytuacja zastanówmy się co zrobić dalej.

naprawa laptopów bielsko Przedstawiamy Panstwu krótką instrukcję jak wybrać odpowiednią firmę serwisową. Jednocześnie na wstępie chcieliśmy zaznaczyć, że zawarte tu informacje staramy przedstawić rzetelnie, tak aby Państwo, którzy czytacie ten teks byli w stanie świadomie wybrać odpowiednią firmę bez wskazania na konkretne nazwy. Tym bardziej nie jest to tekst autopromocyjny. Wiedząc czego można się spodziewać zaczynajmy.

Szukamy w internecie czy w telefonie ? Sami zadajmy sobie to pytanie. Czym rózną się te dwie metody ? Otóż szukanie w internecie to polegaie na tym co reklamuje się najlepiej. Najpopularniejsza wyszukiwarka Google pokazuje nam szereg wypozycjonowanych firm pod zapytaniem "serwis laptopów". Co ma pierwsza pozycja do drugiej, trzeciej, czwartej i kolejnych ? Czy możemy z czystm sumieniem wybrac pierwszy wyświetlający się link i wysłać tam naszego laptopa ? Odpowiedź jest prosta: nie. Kolejność wyników oznacza to jakie środki zostały przeznaczone na reklamę danej firmy, jednak na mchodzi o skuteczną i szybką naprawę, a nie zdolności reklamowe firmy serwisowej. Dlatego najlepszą praktyką podczas wyszukwiania firmy serwisowej jest wybranie kilku wyników zwróconych z Google i kontakt z nimi.
Druga wspomniana możliwość to wyszukiwanie w telefonie, czyli sprawdzonej już firmy, gdzie byliś,y już klientami i chętnie do niej wrócimy lub firmy z polecenia. Są to najskuteczniejsze metody wybrania właściwego serwisu sprzętu, jednak nie kazdy może sobie na nie pozwolić. Szczęścliwcy, którym nie zepsuł się jak dotąd żaden sprzęt nie będą posiadali takich wpisów w swoim telefonie. Można zapytać znajomych czy korzystali kiedykolwiek z usług tego typu i gdzie oraz jakie są ich opinie na ten temat. Jednak nie jest to jednoznaczne, ponieważ uszkodzenie prawdopoddobnie mogło być inne: trudniejsze lub łatwiejsze w zdiagnozowaniu i naprawie.

Podczas pierwszego kontaktu zapytajmy o wstępną diagnozę, która jest czasami możliwa jednak nie możemy lcizyć, że jest w stu procentach trafna. Zapytajmy również o orientacyjny wstępny przedział cenowy naprawy. Jeżeli szczególnei zależy nam na czasie naprawy, ponieważ laptop jest naszym niezbędnym narzedziem w pracy istotny staje się również element czasu naprawy. Jednocześnie pamiętajmy, że każda cena nie jest sobie równia, gdyż neiktóre serwisy w cenie wykonują również zabiegi dodatkowe takie jak czyszczenie notebooka wewnątrz przy okazji rozkręcenia go na części.

Mamy nadzieję, że zamieszczone porady pomogą Państwu w wyborze odpowiedniej firmy serwisowej, a każda naprawa będzie tania, szybka i skuteczna.

autor: www.enkomp.pl