ENKOMP Bielsko-Biała to serwis komputerów i laptopów, wykonanie stron i sklepów internetowych, obsługa informatyczna firm, reklama w internecie, monitoring cctv.

naprawa laptopa Bielsko

Serwis komputerowy
i naprawa laptopów
oddziały w miastach

Bielsko-Biała, Żywiec, Cieszyn

tel. 604 667 986

Kozy, Bujaków, Wilamowice

tel. 604 667 986

Czechowice-Dziedzice, Ligota

tel. 604 667 986

Kęty, Andrychów, Porąbka

tel. 500 734 604

« powrót

Przeczytaj artykuł

Jak usunąć wirus "Policja" UKASH

W tym artykule opisujemy, jak możemy usunąć wirus nękający od dłuższego czasu nasze komputery i laptopy. Wirus ten potocznie nazywa się "Policja" UKASH ponieważ udaje ten organ państwowy. Pod przykryciem opisanego wcześniej organu, manipuluje użytkownikami, aby przekazali określoną kwotę pieniędzy za pomocą elektronicznych transferów oszustom. W artykule zakładamy, że użytkownik korzysta z systemów operacyjnych firmy Microsoft Windows XP, Vista, Windows 7.

Z czasem zaczęły powstawać kolejne wersje wirusa "Policja", który oczywiście z tą Policją nie ma nic wspólnego. Wiele tego typu przypadków zostało już niejednokrotnie zgłoszonych właśnie na Policję, jako poszkodowani zgłaszali się ludzie z całej Polski. Niektóre osoby zaczęły na własną rękę walczyć ze złośliwym oprogramowaniem lub przekazywać komputery do serwisów, w celu usunięcia szkodnika. Przy odrobinie zdolności posługiwania się komputerem oraz przy pomocy tego poradnika postaramy się poradzić sobie z nim na własną rękę.

Wirus Policja UKASH

Najważniejsze: NIE WPŁACAJMY NIKOMU ŻADNYCH PIENIĘDZY, jeśli nie czujemy się na siłach, możemy przekazać sprzęt do serwisu komputerowego, gdzie na pewno specjaliści poradzą sobie z problemem.
Musimy posiadać drugi komputer z dostępem do internetu lub skorzystać z pomocy sąsiada lub znajomych oraz pamięć przenośną Pendrive. Przejdźmy do rzeczy. Wystarczy wykonać kilka prostych kroków w celu wyczyszczenia systemu operacyjnego ze szkodnika.

Wirus Policja UKASH usuwanie

Przechodzimy na stronę internetową http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/. Wybieramy niebieski przycisk
Download Now
@BleepingComputer

Czekamy, aż wyskoczy okno zapisu.
Wkładamy Pendrive USB i zapisujemy plik combofix.exe na Pendrivie.
Po wykonanej operacji musimy mieć Pendrive, a na nim nagrany plik: combofix.exe

Combofix usuwanie

Aktualne wersje wirusa powodują wyświetlanie się całego białego ekranu po załączeniu się systemu operacyjnego. Oczywiście inne wersje wyświetlają niepokojący fałszywy komunikat "policyjny". Uruchamiamy zawirusowany komputer. Praktycznie niezwłocznie po starcie wciskamy klawisz F8, czasem jednak powoduje on wyświetlanie się menu wyboru napędu przy rozruchu komputera. W takim przypadku klikamy ENTER i wciskamy F8 ponownie.
Pojawia się ekran wyboru uruchamiania systemu. Wybieramy Tryb awaryjny z wierszem poleceń. Odczekujemy chwilkę i pojawia się czarne okienko z możliwością wpisania komend.

wirus tryb awaryjny

Będąc już w trybie awaryjnym wkładamy Pendrive z nagranym plikiem combofix.exe. Następnie klikamy na klawiaturze jednocześnie trzy przyciski: CTRL + ALT + DELETE. Klikając jednocześnie mamy na myśli przyciśnięcie przycisku CTRL, przytrzymanie go palcem, naciśnięcie przycisku ALT, znów przytrzymanie go i wciśniecie przycisku DEL. Naszym oczom ukaże się okienko "Menadżera zadań" lub z listy opcji wybieramy "Uruchom Menadżera Zadań". Wybieramy pierwszą zakładkę "Aplikacje" oraz opcję "Nowe zadanie". Klikamy "Przeglądaj". Z listy wybieramy "Mój komputer" oraz "Pendrive", któy włożyliśmy. Pojawi się lista plików, na której klikamy czerwoną ikonkę programy Combofix

windows wirus jak usunąć

Właśnie uruchomiliśmy program Combofix. Nie wygląda on rewelacyjnie, jednak pomoże on nam usunąć wirusa. Podczas pracy mogą wyświetlić się okienka z pytaniami TAK lub NIE. Dla uproszczenia możemy wybierać każdorazowo NIE. Czekamy chwilkę. Uruchamia się skanowanie, przechodzi lista z licznikiem operacji, który zlicza do 50. Po tym czasie wyświetla się informacja o usuwaniu plików, restartuje się komputer i w tym momencie jesteśmy już czyści. Wirus został usunięty.

combofix jak obsługiwać

author: www.enkomp.pl