www.enkomp.pl - serwis laptopów i komputerów, strony i sklepy internetowe, obsługa informatyczna firm, monitoring cctv.

obsługa informatyczna serwis komputerowy informatyka dla firm sieci komputerowe oprogramowanie tworzenie programów

www.enkomp.pl - konfiguracja urządzeń sieciowych, urządzenia sieciowe, zarządzanie siecią komputerową

Zajmujemy się konfiguracją urządzeń sieciowych oraz sieci komputerowych. W ofercie znajdują się usługi konfigurowania urządzeńtypu switch zarządzalny, router, serwer, macierze dyskowe, urządzenia zakończenia sieci i inne urządzenia sieciowe. Obsługujemy różne interfejsy i systemy operacyjne zainstalowane na urządzeniach sieciowych. Tworzymy zdalny dostęp do sieci, konfiguracja firewall, przekierowania portów, sieci korporacyjne, intranet, połączenia VPN. Podczas naszych prac stosujemy obowiązujące normy dotyczące bezpieczeństwa i zabezpieczenia sieci komputerowych. Przesyłane dane mogą być szyfrowane dzięki zastosowaniu protokołów bezpieczeństwa transmisji danych.

Jedną z popularniejszych metod połączenia ze sobą odległych fizycznie sieci lokalnych są wirtualne sieci prywatne VPN, które realizują bezpieczne szyfrowane połączenia tunelowe. Podstawową funkcjonalnością takiego rozwiązania jest logiczne połączenie ze sobą nieintegralnych sieci LAN w jedną całość, co pozwala na konfortowa zarządzanie infrastrukturą informatyczną w firmie. Wiele firm posiadających oddziały położony w różnych miejscach sięga po to rozwiązanie, aby maksymalnie uprościć komunikację w sieci informatycznej. Nasza firma zajmuje się uruchamianiem i konfigurowaniem połaczeń VPN oraz dostosowaniem istniejącej infrastruktury do potrzeb połączenia VPN.

Dostosowujemy i konfigurujemy sieci komputerowe do zastosowań w dziedzinie monitoringu przemysłowego, który wymaga dużych przepustowości i niezawodności łącz. Konfigurujemy urządzenia sieciowe, multipleksery, switche PoE, routery, kamery IP do pracy w środowisku przemysłowym.